Toto je původní verze serveru ISPforum.cz se zachovaným plným přístupem a možností registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese Telekomunikace.cz

FTTB switch pro Triple-Play

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

FTTB switch pro Triple-Play

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 8 years ago

Ahoj,
hledam jake switche je mozne pouzit pro FTTB s tim aby na nem bez problemu fungovaly sluzby Triple-Play. S hlasem (voip) a datama asi problem nebude ale porad se tu omyla IPTV.
Co by teda mel mit ten switch za parametry aby byl predpoklad ze na nem pojede IPTV bez problemu?

Idelane verze 24port Gbit. plus "uplink"
0 x
Bývalý ISP...

stepan.benes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

Ale vždyť to víš :)
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Radek Úlehla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 8 years ago

Zrovna jsem to chtěl napsat :)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Radek Úlehla píše:Zrovna jsem to chtěl napsat :)

stepan.benes píše:Ale vždyť to víš :)

To sedite spolu i ted vecer?

Vim ale hledam varianty abych se mohl rozhodnout pro jednu znacku...
Respektive ty parametry pro IPTV nevim.
0 x
Bývalý ISP...

Radek Úlehla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 8 years ago

Ne, chraň bůh :)
0 x

stepan.benes
Kontaktovat uživatele:

Takže ještě jednou - Cisco, Brocade, Extreme Networks, Juniper, 3Com family - HP, Huawei a H3C. A to bude asi tak všechno.
Pokud si pořídíš cokoliv z Accton rodiny, ať si to říká Maipu, EdgeCore, DCN nebo jakoli jinak, tak zapomeň na to, že tě znám ! :twisted:
0 x
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

stepan.benes
Kontaktovat uživatele:

A parametry - úplně jednoduše: datová a paketová propustnost, korektně fungující IGMP alespoň v.2, priorizace multicast VLAN, stabilata, ACL, u agregace ještě fungující multicast rounting. Není toho moc, je až překvapující, že to skorem nikdo nevyrábí
neztratí se pár dalších věcí jako 802.1X, DHCP snooping, loopback detection atd a pro běh to nutný není.
:wink:
0 x

czu

Příspěvekod czu » 8 years ago

No, Štěpáne, doufám, že nemáš tak úplně pravdu, protože jinak jsme vyhodili sto tisíc oknem :)

DCN DCRS-5750-52F zatím jako tupý agregátor funguje velmi dobře (na rozdíl od ECS4610-24F), ale je fakt, že od toho nic převratného neočekáváme. Veškerá logika se děje jinde. Routování multicastů na HP, přístupové věci jako DHCP snooping a loopback detekce na časem prověřeném es3528m.

(mimochodem, ohradil bych se vůči tvrzení, že DCN je součástí Accton family. Někdo to tak může vnímat, ale pochybuju, že mají spolu skutečně něco společného)
0 x

stepan.benes
Kontaktovat uživatele:

Tenhle swicth jsme testovali a dokonce cca 3 měsíce provozovali. Testy na stole to prošlo, při provozu jako hloupý access pro FTTH na lokalitě s 240 přípojkami (5ks protojených 10G kabelem, konfigurovanych do stohu) se stávalo, to že stack vysypal všechny IGMP groups a žádné další nenačítal (tzn. nešel multicast), když jsme po tom chtěli fungovat v L3 a routovat PIM, objevil se packect loss. Časem jsme sice objevili konfiguraci, při níž to vydrželo bežet, ale stejně jsem to dal pryč, za stejné peníze jsme našli řešení s výrazně vyšší kvalitou a možnostmi.
0 x

stepan.benes
Kontaktovat uživatele:

czu píše:(mimochodem, ohradil bych se vůči tvrzení, že DCN je součástí Accton family. Někdo to tak může vnímat, ale pochybuju, že mají spolu skutečně něco společného)

pokud vím, netají se tím ani Alternetivo a to už je co říct :) Ale nijak vážně jsem tu informaci neověřoval, protože není podstatná.
0 x

ludvik

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Je to tajné, nebo se s námi ostatními podělíš? :-)
stepan.benes píše:... ale stejně jsem to dal pryč, za stejné peníze jsme našli řešení s výrazně vyšší kvalitou a možnostmi.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

czu

Příspěvekod czu » 8 years ago

Kdybych, čistě hypoteticky, odebíral velké množství např. produktů HP za cenu DCN, taky bych se s tím asi nechlubil na potkání :)

Je ale fakt, že komfort práce vyšší ligy switchů jako HP a dále je ve srovnání s EC/DCN úplně někde jinde. Svojí chytrostí nás několikrát příjemně překvapil.
0 x

RAket

Příspěvekod RAket » 8 years ago

czu píše:Kdybych, čistě hypoteticky, odebíral velké množství např. produktů HP za cenu DCN, taky bych se s tím asi nechlubil na potkání :)

Je ale fakt, že komfort práce vyšší ligy switchů jako HP a dále je ve srovnání s EC/DCN úplně někde jinde. Svojí chytrostí nás několikrát příjemně překvapil.

JJ, s HP vs zbytek sveta souhlasim. Akorat HP nema produkt na kocovy FTTH access, ne??? Krome 4800G-sfp a to je na access overkill jak cenou, tak mnozstvim fci.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

stepan.benes píše:A parametry - úplně jednoduše: datová a paketová propustnost, korektně fungující IGMP alespoň v.2, priorizace multicast VLAN, stabilata, ACL, u agregace ještě fungující multicast rounting. Není toho moc, je až překvapující, že to skorem nikdo nevyrábí
neztratí se pár dalších věcí jako 802.1X, DHCP snooping, loopback detection atd a pro běh to nutný není.
:wink:

Jo to jsem potreboval vedet.

Tim padem by Cisco rada SG300 mela vyhovovat mym pozdavkum a jsem spokojenej
0 x
Bývalý ISP...

stepan.benes
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Nesrsta píše:Tim padem by Cisco rada SG300 mela vyhovovat mym pozdavkum a jsem spokojenej

Možná, na stole jsem to neměl. Je to small bussines. Papír snese všechno :wink:
Na tyhle aplikace se spíš používají 2960 a výš.

Půjč nebo kup alespoň 10 kousků, postav lab a začni testovat jak se chovaj při zátěži, jak se chová IGMP v kombinaci s dalšími protokoly jako xSTP, atd. Pokud všechno projde, můžeš přejít k ostrému testu.
A nebo můžeš použít klienty jako pokusný králíky, je to jen na tobě.
Naposledy upravil(a) stepan.benes dne 08 Feb 2013 21:30, celkem upraveno 1 x.
0 x

Zpět na „FTTx“