Toto je původní verze serveru ISPforum.cz se zachovaným plným přístupem a možností registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese Telekomunikace.cz

Konfigurace Nanostation m5

Návody a problémy s konfigurací.
BigZahry

Konfigurace Nanostation m5

Příspěvekod BigZahry » 7 years ago

Ahoj,

Na doporučení kamaráda jsem si inteligentně pořídil výše uvedenou bílou krabici, která ma pridelava tunu vrásek, s tím ze bydlí naproti mě a lze se přes toto připojit na jeho wifi ve vzdálenosti cca 50 m. U mě totiž není možnost žádného pevného připojeni. Vtrhnul jsem se do nastavování a jsem v koncích. Potrebuju nastavit přístroj tak, aby přijímal jeho internet a já jej zapojil do routeru tady doma, kde bude vysílat domácí sit. Prosím o pomoc s nastavením, předem prosím o schovivavost, jsem naprostý laik. Díky
0 x

Martyn

Příspěvekod Martyn » 7 years ago

O bože, napomáhání k trestnému činu neoprávněné užívání cizí věci.
http://business.center.cz/business/prav ... st2h5.aspx

:-(
0 x

Martyn

Příspěvekod Martyn » 7 years ago

Případně paragraf 230 a 231.
0 x

gugacka

Příspěvekod gugacka » 7 years ago

A heslo na jeho wifi z něj vytáhl asi násilím?

M5 bude asi k ničemu, jestli jeho wifina je 2,4ka....
0 x

BigZahry

Přesně tak... Jelikož v naší novostavbě není přípojka na pevné připojení a žádný jiný poskytovatel u nás ve městě není, tak jsme se dohodli s kamarádem, že můžu za úplatu využívat jeho wifi, heslo od něj vím. Můžete mi tedy prozradit, jakým nejjednodušším způsobem se dát na tuto vzdálenost připojit k jeho internetu. Jako router u něj používá TP-Link.

díky
0 x

czu

Příspěvekod czu » 7 years ago

A jsi si absolutně jistý, že tvůj kamarád může svoji internetovou přípojku sdílet s dalšími lidmi? Já jen že naprostá většina providerů má toto ošetřeno smluvně...
0 x

pcwifi
antispam: Ano

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

co ISP nevi to jej neboli :) to kdyby jsme meli resit, tak se poserem...tomuhle sdileni at za kacky nebo zadax se nejde v dnesni dobe divit, lidi jsou stale i sockoidni (300kc je pro ne asi holt ranec), ale az casem kdy to u zdroje u souseda zahapruje a sere se na to,dyt me to jede,vic me nezajima...lidi pochopi, ze lepsi je mit svoji pripojku, kterou hlida ISP a ne nespolehlivy soused.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

BigZahry

No s radosti bych si vlastní internet zřídil kdyby to bylo možné. Ale jediná šance pro me je mobilní internet, který je vybaven FUP limitem, což je samozřejmě nepoužitelné. Spis by me zajímalo, zda-li se na tomto fóru dozvím řešení své situace? Nepovažuju svoje počínání za nijak špatně a rad bych si zajistil akorát vyšší standard v domácnosti bez větších problému.
0 x

pcwifi
antispam: Ano

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

hergot zkama ses clovece, dneska wifinari okupuji kazdou horni dolni, ne vzdy je to se spolehlivosti ideal...no ale tak clovek leckdy snese hodne...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

hapi

Příspěvekod hapi » 7 years ago

a kontaktoval si vůbec toho místního ISPíka? nebo si usoudil ty sám že tě nemůžou připojit? Pokud lidi na kraji světa vidí jenom na souseda který má od nás net tak se od souseda po domluvě pošle SXT na něj a je pořešeno. Já sem rád že jsme ho zapojili a on že mu to chodí.

Nedavno jsme dělali podobnou opičárnu protože majitel prostě hrozně moc chtěl net. No a má ho.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Při troše snahy ... stačí ti znát ssid a šifrovací klíč. Zbytek vem takříkajíc čert a pojede to. Default je totiž klient a bridge.

Ale už ti někdo řekl, že ti M5 bude k ničemu, pokud dotyčný přeprodejce má jen 2.4GHz access point (nepředpokládám, že vlastní duální tplink ... pokud vůbec takový existuje). Ona totiž jede jen v 5GHz.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

BigZahry

Jej, už vím ze m5 je mi k ničemu. Vyhozené peníze no. A ano už jsem zkoušel všechny alternativy wifi tu není možná jsou tu dva poskytovatele a ani jeden z nich nebyl schopen zde chytit svůj signál.
0 x

ludvik

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Tak ještě jednu stejnou nanostation ... pojede ti to alespoň lépe :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Adolf.Shitler

Příspěvekod Adolf.Shitler » 7 years ago

Přesně tak, 2 Nanostation proti sobě a není co řešit. A routovat to klidně může jeden router u toho kamaráda, stačí se s ním dohodnout.
0 x

tom-tom

Příspěvekod tom-tom » 7 years ago

BigZahry píše:Jej, už vím ze m5 je mi k ničemu. Vyhozené peníze no. A ano už jsem zkoušel všechny alternativy wifi tu není možná jsou tu dva poskytovatele a ani jeden z nich nebyl schopen zde chytit svůj signál.

Nejjednodušší bude, když koupíš ještě jeden kus, stačí ti levnější M5 Loco. Nastav si je, aby se ti spojily (klidně doma na stole), návodů je na netu plno (ap wds/client wds). Network nechej v režimu bridge. Adresy jim můžeš dát jakékoliv, ale z jiné podsítě, než dává kamarádův router (pro provoz nebudou důležité, jsou jen pro případný management). Nebo jestli má kamarád na routeru v dhcp rozsah třeba 192.168.0.30 -192.168.0.50, použij třeba hned 51 a 52 - budeš pak mít přístup do obou jednotek kdykoliv, bez toho abys musel doma na pc měnit kvůli tomu IP.
Nalaď si to kanál 5180 a stáhni výstupní výkony obou M5 na minimum - jednak na ten kousek pojedou líp a za druhé, přestože tvrdíš, že u vás nikdo wifi neposkytuje, kdyby ano, nezarušíš tolik.
Jednu M5 dej pak na barák kamarádovi a natahni do něj kabel z jeho routeru. Druhou M5 si dej na barák ty a stáhni si z něj kabel k pc nebo routeru.
Jestli jsi neudělal někde chybu, na konci kabelu budeš mít dhcp z kamarádova routeru.
0 x
T-T

Zpět na „Konfigurace“